Kuidas öelda EI

Tavapärane tööpäev kontoris. Üritad keskenduda enda jaoks olulistele teemadele, aga kolleegid pöörduvad vahetpidamata oma muredega ja sa üritad neid kõiki viisakalt aidata – töötame ju ikkagi meeskonnana ja kuidas sa ikka teisele ära ütled. Samas, päeva lõpuks oled kurnatud ja tagasi vaadates ei saanud justkui midagi suurt tehtud. Kuidas siis ikkagi enda eesmärgid täita ja öelda EI?

1. Et teistele EI öelda, peab sul endal sees olema suurem JAH. St. sul on paigas oma eesmärgid ja prioriteedid. EI öeldes põhjendad, et mõistad teise mure olemust, kuid ei saa ise hetkel aidata, sest tegeled ettevõtte jaoks oluliste küsimustega, milledeks on …

2. Kui keegi pöördub oma kiire teemaga, palu tal selle teemaga järgmisel päeval või nädalal tulla. Hetkel tõesti pole mahti. Kuna tegu on teise jaoks kiire teemaga, siis 80% juhtudel saab inimene ise hakkama.

3. Kui tuleb ülemus/kolleeg oma kiire teemaga ja palub sul oma mure lahendada, siis võta välja oma plaan ja küsi, mis prioriteedi peaksid asendama (kõigega ju ei jõua tegeleda)? Vaatate koos prioriteetidele otsa ja tõenäoliselt on sinu plaanis olevad teemad olulisemad ning sa ei pea sellega tegelema. Kui tundub, et uus teema ongi prioriteetsem, siis nii otsustategi ja asendad mõne olemasolevaga.

4. Tegele ainult nende teemadega, mil olemas selgelt määratud lõppeesmärk. Kui keegi tuleb oma ülesandega, mis tundub segane või osaled koosolekul, mil pole selgelt määratud eesmärki, siis küsi alati – kuhu me tahame siin välja jõuda`? Kui lõpptulemus ei täida ettevõtte olulisi eesmärke või on muul moel segane, ära võta teemat enda kanda.

Say-no

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *