Viin tihti läbi erinevaid meeskonnakoolitusi ning enne alustamist on hea aru saada, kuidas on seis meeskonna efektiivsusega, ehk kuidas meeskond kokku töötab ja koos toimib. Jagan allpool ühte lihtsat, 10 minutiga tehtavat meeskonnatöö testi, mida võimalik iga meeskonnaga ise igal ajahetkel teha.

Paslik oleks alustada meeskonna definitsiooniga, sest kõik grupid ei pea ilmtingimata olema meeskonnad: “Meeskond koosneb pigem väikesest arvust inimestest (4-6), kellel on sama eesmärk ja tulu ning vastutus selle saavutamise ees. Meeskonnaliikmed on vabatahtlikult nõus oma isiklikke hüvesid meeskonna ühiseks hüvanguks ohverdama.”

Kui tahad testi oma meeskonnaga läbi teha, soovitan broneerida kogu tiimile vähemalt 1 tunnine ühine aeg. Hea on põgusalt lahti rääkida Lencioni meeskonnatöö mudel ja seejärel vastab igaüks allpool olevatele küsimustele ning võtab ise ka oma tulemuse kokku (ca 10 min). Juhina saad seejärel aritmeetilise keskmise abil meeskonna tulemuse kokku võtta. Seejärel on hea koos arutada, mis on meie meeskonna tugevused, mis on väljakutsed ning kuidas soovime neid väljakutseid lahendada?

Meeskonnatöö hindamise küsimustik

Kasuta alltoodud hindamisskaalat ja otsusta, millisel määral kehtib iga väide sinu meeskonna kohta. 1 – harva, 2 – mõnikord, 3 – sageli

 1. Meeskonna liikmed on aruteludes kirglikud ega hoia oma seisukohti tagasi.
 2. Meeskonna liikmed juhivad vastastikku tähelepanu üksteise käitumise puudujääkidele ja ebaproduktiivsusele.
 3. Meeskonna liikmed teavad, mille kallal nende kolleegid töötavad ja kuidas nad rühma kollektiivsele heaolule kaasa aitavad.
 4. Meeskonna liikmed vabandavad üksteise ees kiiresti ja siiralt, kui nad teevad või ütlevad midagi meeskonna suhtes ebakohast või seda potentsiaalselt kahjustavat.
 5. Meeskonna liikmed toovad oma vastutusvaldkonnas meeskonna heaks meeleldi ohvreid (meeskonna tulemused kaaluvad üles isikliku heaolu ja tulemused).
 6. Meeskonna liikmed tunnistavad avameelselt oma puudusi ja eksimusi.
 7. Meeskonna koosolekud on huvitavad, mitte igavad.
 8. Meeskonna liikmed lahkuvad koosolekult kindlana, et nende kolleegid on vastu võetud otsustele täielikult pühendunud, isegi kui esialgu esines arvamuste lahkuminekut.
 9. Meeskondlikes eesmärkides läbikukkumine mõjutab märkimisväärselt meeskonna moraali.
 10. Meeskonna koosolekute ajal võetakse käsile ka kõige olulisemad ja raskemad küsimused, et need ühiselt lahendada.
 11. Meeskonna liikmed ei taha mingil juhul oma kolleege alt vedada.
 12. Meeskonna liikmed on kursis üksteise isikliku eluga ja tunnevad end sellest vesteldes vabalt.
 13. Meeskonna liikmed lõpetavad diskussioonid selge lahenduse ja konkreetse tegevusplaaniga. 
 14. Meeskonna liikmed esitavad üksteisele väljakutseid ideede, plaanide ja tegevuste osas.
 15. Meeskonna liikmed ei kipu omaenda panuse eest tunnustust otsima, kuid on kiired märkama ja tunnustama teiste oma

Kogu test koos punktiarvestusega on kättesaadav siit.

Kui tunned, et tahaksid abi oma meeskonna efektiivsuse parandamisega, võta minuga julgelt ühendust.

“Kui sul on tunne, et ümberkorraldused sinu ettevõttes ei toimu piisava tempoga, siis tasub Eero appi kutsuda.”
Igor Rõtov, Äripäeva Peadirektor

 

“Kui sa vajad suuremat selgust ja elluviimise kiirust kõige tähtsamas sinu organisatsiooni või tiimi tuleviku jaoks, siis julgen Eerot soovitada. Eeroga koostöös hakkavad asjad päriselt juhtuma ja tulemusmõõdikud liikuma, aga selle eelduseks on, et sa oled ise juhina valmis varasemast hoopis teistsuguseks pingutuseks.”

Valdur Laid, UG investeeringud juhatuse esimees. MTA peadirektor

“Eero aitas mul mõista, kuidas ma ise olin muutunud organisatsiooni arengut aeglustavaks klaaslaeks, kuidas seda ületada ning kuidas seejuures elutervena tippvormis püsida. Võimas kogemus, mida ma ei oleks osanud enne selle läbimist väärtustada.”
Ats Albre, Nortal juhatuse liige