“Minu eesmärk coachina on tõsta teadlikkust ja avada juhtide täit potentsiaali, et nad saaksid luua ja juhtida tõeliselt terveid ja õnnelikke organisatsioone.” EERO SIKKA

Tahad avada oma täit potentsiaali? Soovid oma ellu rohkem tähenduslikkust? Sul on vaja oma ellu muutust? Tahad üle saada takistustest?

Coachina aitan oma klientidel maksimeerida enda tööalast ja isiklikku potentsiaali. Individuaalse coachingu raames töötame koos rida sessioone, et saavutada sinu poolt seatud eesmärgid. Olen coachinguga kokku puutunud juba üle kümne aasta kui hakkasime Telias arendama coachivat juhtimisstiili. Olen end täiendanud Academy of Executive Coaching Londonis (Advanced Practitioner of Executive Coaching).

Mis kasu on coachingust?

Coaching on suurepärane tööriist väljakutsuvate eesmärkide saavutamiseks oma elu olulistel etappidel. Näiteks saan ma abiks olla karjääriotsuste tegemisel, saada üle takistustest, luua selgust ja teha raskeid otsuseid, kasvada juhina, areneda tööalases ja isiklikus elus ning tõsta eneseteadlikkust.

Reeglina läbib coaching protsess eesmärkide saavutamiseks järgmist kolme sammu:

  1. Peatume, et tõsta teadlikkust olemasolevast olukorrast
  2. Teadlike otsuste tegemine
  3. Tehtud otsuste elluviimine

Esimese sammu juures otsime läbi loovate vestluste vastuseid fundamentaalsetele küsimustele nagu mida sa päriselt tahad?, mis on sinu kõige tähtsamad väärtused?, millised uskumused või alateadlikud protsessid takistavad sul sinu eesmärkide saavutamist?

Kui oleme koos uue teadlikkuse loonud, uurime erinevaid võimalusi soovitud tulemuste saavutamiseks. Viimase sammuga toetan sind sobiva lahenduse ja sammude valimisel, et muutus päriselt ellu viia.

Vastavalt International Coaching Federation uuringule (27000 vastajat) oli coachingul kõige suurem mõju suhtlemisoskuste parandamisel, enesehinnangu ja enesekindluse tõstmisel, tulemuslikkuse kasvatamisel ja eraelu/tööelu tasakaalu paranemisel.

What is coaching and what are key impacts of coaching according to representative study by ICF 2017

Kellel on coachi vaja?

Põhimõtteliselt on igal inimesel võimalik coachingust kasu saada. Ka kuulsad ja edukad äriliidrid nagu Bill Gates või Eric Scmidt on kasutanud coachi abi. Schmidt on öelnud: “Igal kuulsal sportlasel või esinejal on coach. Keegi, kes annab neile teist vaatenurka. Üks asi, milles inimesed kunagi liiga head ei ole, on näha ennast nii nagu teised neid näevad.”

Milline on coachingu protsess?
  1. Planeerimine. Teeme omavahel esmase kohtumise, mille eesmärk on aru saada, kas meil tekib omavahel hea klapp, et koostööd alustada. Teeme 30 min coachingu proovisessiooni, et saaksid aimu, milline on minu coachingu stiil. Räägime sinu ootustest coachingule ja minu coachingu stiilist. Lepime kokku esimese coaching kohtumise aja.
  2. Kokkulepped. Selle sammu eesmärk on kokku leppida baas, millele ehitada tulemuslik koostöö. Lepime kokku rollid ja coachingu lähenemise viisi, teeme konfidentsiaalsuskokkuleppe, lepime kokku sinu eesmärgid ning räägime sellest, kuidas hindame tulemusi.
  3. Coaching. Toetan sind meie coaching sessioonide käigus kasutades erinevaid küsimuste ning teadlikkuse tõstmise tehnikaid, mis aitavad eesmärke ja nende tagamaid selgitada, uurida sinu vastuseid ja lahendusi ning reflekteerida hetkeolukorras toimuvat. Töö käigus tekib sul plaan oma eesmärkide saavutamiseks. Vaatame koos ka regulaarselt otsa, kas liigume seatud eesmärkide saavutamise suunas.
  4. Hindamine. Siin faasis hindame omavahelist koostööd ja tulemuslikkust eesmärkide saavutamisel. Lepime kokku, kas jätkame koostööd uue coaching tsükliga saavutamaks uusi eesmärke.
Kui pikk on coachingu protsess?

Coachingu protsess on väga individuaalne, st ei ole kindlat reeglit kui pikk peaks protsess olema. Siiski on välja kujunenud, et kuus (6) 90-minutilist sessiooni on piisav, et soovitud muutus esile kutsuda. Tavapäraselt kohtume kord kuus, seega kujuneb protsessi keskmiseks pikkuseks 6 kuud.

“Kui sul on tunne, et ümberkorraldused sinu ettevõttes ei toimu piisava tempoga, siis tasub Eero appi kutsuda.”
Igor Rõtov, Äripäeva peadirektor

“Kui sa vajad suuremat selgust ja elluviimise kiirust kõige tähtsamas sinu organisatsiooni või tiimi tuleviku jaoks, siis julgen Eerot soovitada. Eeroga koostöös hakkavad asjad päriselt juhtuma ja tulemusmõõdikud liikuma, aga selle eelduseks on, et sa oled ise juhina valmis varasemast hoopis teistsuguseks pingutuseks.”
Valdur Laid, UG Investeeringud juhatuse esimees. End. Maksu- ja Tolliameti peadirektor

“Eero aitas mul mõista, kuidas ma ise olin muutunud organisatsiooni arengut aeglustavaks klaaslaeks, kuidas seda ületada ning kuidas seejuures elutervena tippvormis püsida. Võimas kogemus, mida ma ei oleks osanud enne selle läbimist väärtustada.”
Ats Albre, Nortal juhatuse liige

“Eero on olnud mu ettevõtmistele abiks läbi ajaloo – Telias, e-Residentsuses ja nüüd Pactumis. Igal pool eri teemadega. Mulle see stiil sobib – hea tasakaal teoreetilise ja praktika vahel.”
Kaspar Korjus, Pactum Co-Founder

“Kui tunned, et tahad areneda, siis julgen Eerot sel teel kaaslaseks soovitada. Iga sessioon lõpeb konkreetse resolutsiooniga, mille endaga kaasa võtad, et jätkata iseseisvat tööd kuni järgmise kohtumiseni.”
Roger Niitmäe, Bigbank Grupi turundusjuht

“Eero aitab coachina lahti mõtestada, kuidas keskenduda olulisele ning läbi eneseanalüüsi pöörata takistused võimalusteks.”
Rain Nõmmik, Telia kliendihalduse juht