Holly Hamann kirjutab, et selle peamiseks põhjuseks on see, et suure osa päevast me pühendume tööle, see toetab meid finantsiliselt ja teeb meist selle, kes oleme. Lisades siia patta kõikvõimalikud tehnoloogilised abivahendid ja meie suhted, füüsiline ning vaimne tervis ja üleüldine õnnetunne on tõsises ohus.

Üks põhjus, miks töö võtab aina rohkem aega meie eraelust on see, et kõikvõimalikud teavitused, uudised, blogid ja sots.meedia ajavad pildi nii sassi, et raske on aru saada, mis siis tegelikult on prioriteetne. Kuidas aru saada, et sa oled oravarattasse sattunud? See on juhtunud siis, kui kiired teemad on asendanud olulised teemad, sa tegeled kogu aeg tulekahjude kustutamisega. Nt ei loe raamatut või lähe trenni, sest on vaja üks tööasi veel ära teha, loed vastamata e-poste ka peale 10-tunnist tööpäeva, ei saa telefoni ka õhtusöögi ajal käest ära panna, jms.

Kuidas fookus/tasakaal paika saada?

1. Hommikul esimese asjana keskendu enda jaoks olulistele teemadele – mediteeri, tee 30 min trenni, loe, planeeri. Ära ava e-postkasti ja hakka esimese asjana teiste inimeste kiirete (vs enda jaoks oluliste) teemadega tegelema.

2. Pane paika enda aasta eesmärgid, nt 5 kõige olulisemat asja, mida sa tegelikult tahad ära teha või millele keskenduda. Keskendu enda soovide ja unistuste saavutamisele.

3. Leia endale hobi, mis ei ole tööga seotud ja viib mõtted mujale. Mida enam keskendumist ja hetkes olemist see nõuab, seda parem. Mina olen enda jaoks leidnud golfi ja selle alaga ei ole võimalik ilma keskendumata tegeleda. Lisaks saab palju aega viibida looduses.